Kim jesteśmy?

Czy zdarzyło się Wam kiedyś, podczas krajowych lub zagranicznych wojaży zastanawiać się, na co wydać ostatnie zaskórniaki lub poświęcić ostatnie chwile wolnego czasu? Do obejrzenia zostało jeszcze tak wiele, a czasu lub pieniędzy coraz mniej i można je przeznaczyć tylko na jedną jedyną atrakcję…

Na co się zdecydować?
Czy warto odwiedzić to muzeum?
Czy lepiej nie marnować czasu i po prostu przejść się po mieście?

Nam takie sytuacje trafiają się notorycznie. Po odwiedzeniu setek muzeów postanowiliśmy uzurpować sobie prawo do wydawania opinii i oceniania sposobów prezentacji zbiorów, nastawienia na klienta, a także przystosowania jednostek do potrzeb różnych grup zwiedzających.

Będąc z wykształcenia archeologami, pierwsze kroki w odwiedzanym mieście kierujemy zwykle do muzeów historycznych. To tam można poznać klimat danego miejsca najszybciej. Dowiedzieć się, z czego wynika jego specyfika i takie, a nie inne zachowanie mieszkańców. Nacieszyć oczy pięknem sztuki. Chłonąć nostalgię minionych wieków.

Nie pozostajemy jednak obojętni również na te jak najbardziej nowoczesne miejsca. Centra nauki – te słynne na całym świecie i te mniej znane – nieodmiennie sprawiają nam frajdę, przybliżając nowe zagadnienia w atrakcyjny sposób. W poszukiwaniu ciekawostek trafiamy również do tak oryginalnych miejsc jak muzea związane z zabawkami, trunkami czy prywatnymi kolekcjami zbieraczy-pasjonatów.

Na naszej stronie znajdziecie recenzje wszystkich miejsc, które osobiście dla Was przetestowaliśmy. Są to muzea, skanseny, centra nauki, galerie i kolekcje zarówno z Polski, jak i pozostałych krajów Europy. A jeśli zdarzy nam się przekroczyć granice kontynentu – również nie omieszkamy Was o tym powiadomić!

Dajcie się więc wciągnąć w niezapomnianą przygodę z Bardzo Subiektywnym Przewodnikiem po świecie muzeów.

Wioleta Jaskólska – wioleta.rydzynska@alemuzea.pl – autor

Paweł Jaskólski – pablo.jaskolski@gmail.com – autor

Paweł Lech – pawel.lech.1989@gmail.com – autor, obsługa techniczna strony, reklama

Więcej informacji o naszym projekcie znajdziesz w poniższych linkach:

http://alemuzea.pl/wydarzenia/

http://alemuzea.pl/napisali-o-nas/

http://alemuzea.pl/nasi-partnerzy/

 

O autorze

Absolwent - Archeolog. Zleceniobiorca Centrum Nauki Kopernik. Blogowania uczył się na silniku wordpress, pracując nad stroną koła naukowego SKN Hanza. Archeologia zawsze jest numerem jeden. Poza archeologią interesuje się muzealnictwem, podróżami, wspinaczką górską (E!5642) i piłką nożną.