Bezpłatne zwiedzanie muzeów

Jak zwiedzać muzea za darmo? Jak unikać kosztownych opłat? Kiedy i gdzie się wybrać na budżetowe zwiedzanie? Odpowiedź na te pytania znajdziecie tu, na portalu alemuzea.pl. Oto nasze darmowe poradniki do bezpłatnego zwiedzania muzeów.
Niektóre muzea są zawsze dostępne za darmo. Inne tylko w wybrane dni czy tylko w wybrane godziny. Duża ilość instytucji oferuje grupowe zniżki na zwiedzanie. Wiele też jest stowarzyszonych z różnymi firmami, których pracownicy mogą zwiedzać je za darmo (np. Centrum Nauki Kopernik i Samsung). Karta Ikea Family, karta kredytowa czy karta kibica uprawniają nas do wielu interesujących promocji na bilety, także do muzeów. Oczywiście najlepiej jest być członkiem międzynarodowego stowarzyszenia muzeów (International Council of Museums) i wszędzie, ale to naprawdę wszędzie wchodzić za darmo. Nawet jeśli nie posiadacie żadnej z wymienionych tu rzeczy, ani nie jesteście zawodowymi muzealnikami to dalej macie szansę na darmowe zwiedzanie. A pomoże wam w tym portal alemuzea.pl

Polska

Noc Muzeów 2017

Noc Muzeów 2016

Noc Muzeów 2015

Noc Muzeów 2014

Noc Muzeów 2013

Bezpłatne zwiedzanie muzeów – Łódź

Bezpłatne zwiedzanie muzeów – Kraków

Bezpłatne zwiedzanie muzeów – Poznań

Bezpłatne zwiedzanie muzeów – Toruń

Bezpłatne zwiedzanie muzeów – Trójmiasto

Bezpłatne zwiedzanie muzeów – Warszawa

Świat

Bezpłatne zwiedzanie muzeów – Barcelona

Bezpłatne zwiedzanie muzeów – Budapeszt

Bezpłatne zwiedzanie muzeów – Rzym

Bezpłatne zwiedzanie muzeów – Sztokholm

O autorze

Absolwent - Archeolog. Zleceniobiorca Centrum Nauki Kopernik. Blogowania uczył się na silniku wordpress, pracując nad stroną koła naukowego SKN Hanza. Archeologia zawsze jest numerem jeden. Poza archeologią interesuje się muzealnictwem, podróżami, wspinaczką górską (E!5642) i piłką nożną.