Bezpłatne zwiedzanie muzeów we Wrocławiu

Bezpłatne zwiedzanie muzeów we Wrocławiu to temat skomplikowany. Z jednej strony bezpłatny wstęp do muzeów jest możliwy na wystawy stałe we wszystkich muzeach które przystąpiły do akcji „Otwarte Muzeum Wrocławia” (pisaliśmy o tym tutaj), oraz podczas specjalnych wydarzeń takich jak np Noc Muzeów. Z drugiej strony we Wrocławiu są miejsca gdzie zawsze trzeba kupić bilet i nie ma czegoś takiego jak „dzień wolnego wstępu”. Prześledziliśmy dla was nie tylko te wrocławskie muzea, które odwiedziliśmy. Sprawdźcie, kiedy możecie wejść do muzeum, nie mając grosza przy duszy.

Wrocław, Bezpłatne zwiedzanie muzeów we Wrocławiu

Bezpłatne zwiedzanie muzeów we Wrocławiu z alemuzea.pl, źródło: Wikipedia, Dawid Galus, CC-BY-SA 3.0

Lista z podziałem na dni w które obowiązuje bezpłatne zwiedzanie muzeów we Wrocławiu:

poniedziałek, wtorek, środa

czwartek

piątek

sobota

niedziela

Bezpłatne zwiedzanie muzeów we Wrocławiu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Muzeum Narodowe warto odwiedzić w sobotę, , źródło: Wikipedia, Thyes

Bezpłatny wstęp do muzeów we wszystkie dni:

Bezpłatne zwiedzanie muzeów we Wrocławiu - wnętrza ratusza, fot. W. Jaskólska

Wnętrza wrocławskiego Ratusza bezpłatnie otwierają swoje podwoje, fot. W. Jaskólska

Nie ma ustalonych dni bezpłatnego wstępu:

Planując bezpłatne zwiedzanie muzeów we Wrocławiu warto upewnić się co dokładnie jest udostępniane w dniu bezpłatnym. Niektóre muzea pozwalają na darmowe zwiedzanie wystaw stałych, jednak za wejście na wystawy czasowe, lub dodatkowe atrakcje trzeba dopłacić. Niekiedy dostępna do zwiedzania jest tylko część ekspozycji. Warto przed planowaną wizytą zajrzeć na stronę muzeum. Czasem o aktualności łatwiej na profilach muzeów na portalach społecznościowych.

About Paweł Jaskólski

Archeolog, popularyzator nauki, autor licznych warsztatów, pokazów i zajęć edukacyjnych. Od 2009 roku współpracuje z Centrum Nauki Kopernik. Zafascynowany średniowiecznymi miastami, rzemiosłem i zamkami krzyżackimi, co zawdzięcza udziałowi w licznych ekspedycjach archeologicznych na Pomorzu Gdańskim.