Bezpłatne zwiedzanie muzeów w Warszawie

Zastanawialiśmy się, czy istnieje coś takiego jak bezpłatne zwiedzanie muzeów w Warszawie. Czy bezpłatny wstęp do muzeów jest możliwy tylko podczas Nocy Muzeów albo specjalnych akcji typu „Bezpłatny wstęp do królewskich rezydencji w listopadzie”? Prześledziliśmy nie tylko te warszawskie muzea, które odwiedziliśmy. Sprawdźcie, kiedy możecie wejść do muzeum, nie mając grosza przy duszy.

Bezpłatne zwiedzanie muzeów w Warszawie z alemuzea, fot. T. Ruszkowski

Lista z podziałem na dni w które obowiązuje bezpłatne zwiedzanie muzeów w Warszawie:

poniedziałek

wtorek

środa

czwartek

piątek

sobota

niedziela

Bezpłatny wstęp do muzeów we wszystkie dni:

Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie Bezpłatne zwiedzanie muzeów w Warszawie

Wystawy Muzeum Wojska Polskiego za darmo zwiedzisz w soboty, fot. P. Jaskólski

Nie ma ustalonych dni bezpłatnego wstępu:

W poniedziałki do Stacji Muzeum wejdziemy za darmo, fot. P. Jaskólski

Planując bezpłatne zwiedzanie muzeów w Warszawie warto upewnić się co dokładnie jest udostępniane w dniu bezpłatnym. Niektóre muzea pozwalają na darmowe zwiedzanie wystaw stałych, jednak za wejście na wystawy czasowe, lub dodatkowe atrakcje trzeba dopłacić. Niekiedy dostępna do zwiedzania jest tylko część ekspozycji. Warto przed planowaną wizytą zajrzeć na stronę muzeum. Czasem o aktualności łatwiej na profilach muzeów na portalach społecznościowych.

Aktualizacja została przeprowadzona w lutym 2017 roku.

About Paweł Jaskólski

Archeolog, popularyzator nauki, autor licznych warsztatów, pokazów i zajęć edukacyjnych. Od 2009 roku współpracuje z Centrum Nauki Kopernik. Zafascynowany średniowiecznymi miastami, rzemiosłem i zamkami krzyżackimi, co zawdzięcza udziałowi w licznych ekspedycjach archeologicznych na Pomorzu Gdańskim.