Bezpłatne zwiedzanie muzeów w Toruniu

Kontynuujemy naszą serię poradników o darmowym zwiedzaniu muzeów. Tym razem dowiecie się jak zaplanować bezpłatne zwiedzanie muzeów w Toruniu. Prześledziliśmy strony internetowe toruńskich muzeów i z naszą listą dowiecie się kiedy można za darmo je zwiedzić.

Bezpłatne zwiedzanie muzeów w Toruniu, Ratusz Miejski

Ratusz Staromiejski za darmo zwiedzicie w środy, fot. P. Jaskólski

Lista z podziałem na dni, w które obowiązuje bezpłatne zwiedzanie muzeów w Toruniu:

poniedziałek, wtorek

środa

czwartek

piątek, sobota, niedziela

Bezpłatne zwiedzanie muzeów w Toruniu, Centrum Sztuki Współczesnej

Centrum Sztuki Współczesnej bezpłatnie można odwiedzić w czwartki, fot. P. Jaskólski

Bezpłatny wstęp do muzeów we wszystkie dni:

Bezpłatne zwiedzanie muzeów w Toruniu, Kamienica pod Gwiazdą

Kamienica pod Gwiazdą – widok z wieży Ratusza Staromiejskiego, fot. P. Jaskólski

Planując bezpłatne zwiedzanie muzeów w Toruniu, warto upewnić się, co dokładnie jest udostępniane w danym dniu bezpłatnym. Niektóre muzea pozwalają na darmowe zwiedzanie wystaw stałych, jednak za wejście na wystawy czasowe lub dodatkowe atrakcje trzeba dopłacić. Niekiedy dostępna do zwiedzania jest tylko część ekspozycji. Warto przed planowaną wizytą zajrzeć na stronę internetową danego muzeum. Darmowe dni wejścia mogą się zmieniać w zależności od trwania sezonu turystycznego.

Spore zniżki można uzyskać z Toruńską Kartą Dużej Rodziny w oddziałach Muzeum Okręgowego w Toruniu, również w Muzeum Toruńskiego Piernika który nie ma darmowego dnia wstępu (więcej informacji tutaj).

Dodatkowo w planetarium w soboty, niedziele i święta wszystkich odwiedzających planetarium obowiązują bilety ulgowe, również wstęp na dwie wystawy interaktywne (więcej informacji tutaj).

Aktualizacja
Wpis opublikowano 22 lutego 2016 roku. Ostatnio aktualizacja danych nastąpiła 6 listopada 2016 roku.

About Paweł Jaskólski

Archeolog, popularyzator nauki, autor licznych warsztatów, pokazów i zajęć edukacyjnych. Od 2009 roku współpracuje z Centrum Nauki Kopernik. Zafascynowany średniowiecznymi miastami, rzemiosłem i zamkami krzyżackimi, co zawdzięcza udziałowi w licznych ekspedycjach archeologicznych na Pomorzu Gdańskim.