Bezpłatne zwiedzanie muzeów w Poznaniu

Jak zaplanować bezpłatne zwiedzanie muzeów w Poznaniu? Czy można za darmo poznać zbiory muzeum stolicy wielkopolski? W które dni najlepiej zajść do danego miejsca? Odpowiedzi na te pytania poznacie przeglądając naszą listę. Prześledziliśmy strony internetowe nie tylko tych poznańskich muzeów które odwiedziliśmy.

Bezpłatne zwiedzanie muzeów w Poznaniu

Bezpłatne zwiedzanie muzeów w Poznaniu warto rozpocząć od starego miasta, fot. A. Jaskólska

Lista z podziałem na dni w które obowiązuje bezpłatne zwiedzanie muzeów w Poznaniu:

poniedziałek

wtorek

środa

czwartek

piątek

sobota

niedziela

Bezpłatny wstęp do muzeów we wszystkie dni:

Bezpłatne zwiedzanie muzeów w Poznaniu Muzeum Archeologiczne

Muzeum Archeologiczne możecie bezpłatnie zwiedzić w soboty, Fot. P. Jaskólski

Planując bezpłatne zwiedzanie muzeów w Poznaniu warto upewnić się co dokładnie jest udostępniane w danym dniu bezpłatnym. Niektóre muzea pozwalają na darmowe zwiedzanie wystaw stałych, jednak za wejście na wystawy czasowe, lub dodatkowe atrakcje trzeba dopłacić. Niekiedy dostępna do zwiedzania jest tylko część ekspozycji. Warto przed planowaną wizytą zajrzeć na stronę muzeum. Jeśli jesteście uczniami lub studentami do 26 roku życia to do wszystkich oddziałów Muzeum Narodowego w Poznaniu możecie wejść w ramach programu „Kultura dostępna” za 1 zł.

About Paweł Jaskólski

Archeolog, popularyzator nauki, autor licznych warsztatów, pokazów i zajęć edukacyjnych. Od 2009 roku współpracuje z Centrum Nauki Kopernik. Zafascynowany średniowiecznymi miastami, rzemiosłem i zamkami krzyżackimi, co zawdzięcza udziałowi w licznych ekspedycjach archeologicznych na Pomorzu Gdańskim.