Bezpłatne zwiedzanie muzeów w Krakowie

Bezpłatne zwiedzanie muzeów w Krakowie jest możliwe – większość największych muzeów raz w tygodniu udostępnia swoje zbiory bez pobierania opłat. Sami w ten sposób trafiliśmy do Domu MehofferaMuzeum Archeologicznego. Prześledziliśmy oficjalne strony internetowe, poszukaliśmy na portalach społecznościowych i dziś prezentujemy trzecią odsłonę naszego cyklu darmowego zwiedzania muzeów.

Bezpłatne zwiedzanie muzeów w Krakowie (2)

Bezpłatne zwiedzanie muzeów w Krakowie, fot. W. Jaskólska

Lista z podziałem na dni w które obowiązuje bezpłatne zwiedzanie muzeów w Krakowie:

poniedziałek

wtorek

środa

  • Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – Kamienica Hipolitów – www.mhk.pl
  • Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – Dzieje Nowej Huty – www.mhk.pl
  • Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – Dom Zwierzyniecki – www.mhk.pl

czwartek

piątek

sobota

niedziela

Bezpłatny wstęp do muzeów we wszystkie dni:

Bezpłatne zwiedzanie muzeów w Krakowie (3)

Bezpłatny dzień na zwiedzanie Fabryki Schindlera to poniedziałek, fot. P. Jaskólski

Warto pamiętać że podczas bezpłatnych dni niektóre muzea udostępniają darmowo tylko wystawy stałe, a za wejście na czasowe nadal pobierana jest opłata. Czasem zdarza się że w takim dniu godziny otwarcia są inne niż standardowo. Dodatkowym ograniczeniem jest wcześniejsza rezerwacja miejsc (szczególnie w najpopularniejszych miejscach). Przed planowaną wizytą warto zajrzeć na stronę danego muzeum i sprawdzić dokładne zasady.

About Paweł Jaskólski

Archeolog, popularyzator nauki, autor licznych warsztatów, pokazów i zajęć edukacyjnych. Od 2009 roku współpracuje z Centrum Nauki Kopernik. Zafascynowany średniowiecznymi miastami, rzemiosłem i zamkami krzyżackimi, co zawdzięcza udziałowi w licznych ekspedycjach archeologicznych na Pomorzu Gdańskim.